איך למכור מכוניות אונליין

בימינו נדמה שאנשים פונים לרשת כדי לקנות כמעט כל דבר בחנות אינטרנטית: ביגוד, הנעלה, קוסמטיקה – אפילו מוצרי מזון נמכרים היום ברשת. ישראל אט אט הופכת מעצמת קניות ברשת – חצי מהישראלים הקונים באינטרנט מוציאים בין 300 ל-500 שקלים בחודש על קניות אונליין, ו-10% מהישראלים משלמים לפחות 1000 שקלים כל חודש. עם זאת – יש שוק אחד שנדמה כי קצת נותר מאחור – שוק הרכב.

בימינו רוב המכוניות עדיין נרכשות בחנויות – בפגישה אחד על אחד עם נציג אנושי. הסיבה לכך היא שקנייה של מכונית היא תחנה משמעותית בחייו של אדם, שנייה בחשיבותה רק לקניית דירה. עולם המסחר האלקטרוני אמנם יעיל ומפתה, אך הוא לא תמיד מצליח להציע את האמינות והמהימנות שהלקוח מחפש כשהוא ניגש לרכישה משמעותית כמו רכישה של מכונית.

כל האמור לעיל עלול לייצר את הרושם שניסיון למכור מכוניות אונליין סופו בכישלון. ההפך הוא הנכון – העובדה ששוק הרכב עוד לא דומיננטי ברשת מעידה על פוטנציאל הרווח הטמון בעיסוק במכירת מכוניות אונליין. זה נכון שישנם קשיים ומגבלות שלא קיימים בשווקים אחרים ברשת, אך אם ניגשים לנושא של מכירת מכוניות אונליין בצורה מתוכננת ומסודרת ניתן להתגבר על אלו.

אז איך למכור מכוניות אונליין?

  • אמינות ובהירות – שוק הרכב (גם בחלקו שלא נמצא ברשת) מאופיין בחוסר אמון ובחשדנות יתרה. אתרי המסחר באינטרנט מלאים במודעות רבות ומגוונות למכירת כלי רכב, ואין גוף אחד שלוקח אחריות על הנושא. כך, לקוח פוטנציאלי יכול להתבלבל בקלות בתוך ים האפשרויות המוצע לו וכך לפתח זהירות וחשדנות. כדי למכור מכוניות אונליין ביעילות עליכם לדאוג לסטנדרט גבוה של אמינות בפירוט המובא על הרכב, כמו גם של בהירות – הפרטים צריכים להיות ברורים ומדויקים.
  • מחיר – סוגיית המחיר היא סוגיה משמעותית, במיוחד בשוק הישראלי ובמיוחד עוד יותר בשוק הרכב הישראלי. בשוק הישראלי נפוצים שני מחירונים – מחירון יצחק לוי (בו עושות שימוש עד היום חברות הביטוח) ומחירון יד 2. עם זאת, הדרך המדויקת ביותר לקבוע מחיר אטרקטיבי למכונית היא לבצע סקר שוק מקיף – השוואת מחירים למול אתרים וחנויות אחרות.
  • שיווק/פרסום – בלי שיווק נכון של המכוניות יהיה קשה מאוד להצליח במכירתן. אופציות השיווק ברשת בימינו הן כמעט אינסופיות ומאפשרות הצגה של פרסומות בפני קהל יעד ספציפי על פי חתכים מוגדרים מראש של האוכלוסייה – שקלו בחיוב השקעה בפרסום ברשת.

אם כך, נראה שלמכור מכוניות אונליין זאת משימה בהחלט אפשרית. עם זאת, כמו בהרבה סוגיות בחיים, הדרך הבטוחה לוודא שהכל קורה כמו שאתם רוצים היא לבנות אתר למכירת מכוניות בעצמכם. זה אולי נשמע מאיים ולא פשוט, אבל מדובר במשימה ברת ביצוע שאולי תדרוש מאמץ בטווח הקרוב אך תניב רווחים משמעותיים בטווח המעט רחוק יותר.

מצאתם את המאמר שימושי?
שתפו בקליק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו